آزمون شخصیت‌شناسی نئو

در سال 1961، دو محقق نیروی هوایی آمریکا به نام های ارنست توپز و ریموند کریستال ایده ی ساخت این آزمون را ارائه کردند  و نهایتادر سال 1990 نسخه نهایی تست نئو در دو فرم کوتاه و بلند منتشر شد. در حال حاضرتست نئو یکی از معتبرترین آزمون های تحلیل روانی شخصیت در دنیا است و به تحلیل 5 عامل بزرگ شخصیت می پردازد.

 

شخصیت شناسی نئو کافه مشاوره آفتابگردون

دو مدل متفاوت آزمون نئو

NEO-FFI

NEO-PIR

شامل 60 سوال است و 5 عامل اصلی شخصیت را ارزیابی می کند.

شامل 240 سوال است که 5 عامل اصلی شخصیت را به همراه 55 عامل زیر مجموعه آنها را ارزیابی می کند که نسبت به مدل کوتاه نئو دقیق تر است و فرم های آزمون توسط خود فرد و ناظر پر می شوند.

پنج عامل اصلی که آزمون نئو می سنجد

عوامل تست شخصیتی نئو کافه مشاوره آفابگردون

روان‌رنجوری (N)

از جمله ابعاد گسترده شخصیت، مقایسه سازگاری، ثبات عاطفی فرد با ناسازگاری و عصبیت یا روان آزردگی است. داشتن احساسات منفی مانند غم، برانگیختگی، خشم، احساس گناه، احساس کلافگی دائمی ، مبنای این شاخص را تشکیل می‌دهند.

روان‌رنجوری (N)

از آنجا که هیجان مخرب در سازگاری فرد و محیط تاثیر دارد، در زن و مردی که دارای نمره بالا در این شاخص باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که دارای باورهای غیر منطقی باشند. قدرت کمتری در کنترل تکانه‌ها داشته باشند و میزان سازش ضعیف تری با دیگران و شرایط استرس زایی را نشان دهند.

برونگرایی (E)

برون‌گراها افرادی اجتماعی هستند. این گونه افراد دوستدار دیگران بوده و تمایل به شرکت در اجتماعات و مهمانی دارند. در عمل قاطع، فعال و حراف یا اهل گفتگو هستند. هیجان و تحرک را دوست دارند و به موفقیت در آینده امیدوارند. در مقابل برون گرایان که به روشنی قابل توصیف هستند، درون‌گرایان را نمی‌توان به سادگی توصیف کرد.

برونگرایی (E)

درون‌گرایان افرادی محافظه کار، مستقل و تکرو هستند. ولی به هیچ وجه تنبل، کند یا دوست نداشتنی نیستند. درون‌گرایان معمولاً تنها هستند. البته این مطلب به معنای آن نیست که اضطراب اجتماعی دارند. درون‌گرایان کنجکاو هستند و علاقه زیادی نیز به پژوهش دارند. ( درون‌گرایی به هیچ وجه معادل خجالتی بودن یا عدم اعتماد به نفس نیست و این صفات ربطی به درونگرایی و برونگرایی ندارند.)

تجربه پذیر (O)

مقیاس‌ گشودگی یا تجربه پذیری اگر بالا باشد، نشان می‌دهد که فرد زندگی سرشار از تجربه را دوست دارد و در باروری تجارب درونی و دنیای پیرامون کنجکاو است. این افراد طالب لذت بردن از نظریه‌های جدید و ارزش‌های غیرمتعارف هستند و در مقایسه با افراد بسته، احساسات مثبت و منفی فراوانی دارند.

تجربه پذیر (O)

معمولاً این شاخص ارتباط مثبتی با هوش دارد و افراد دارای تحصیلات بالاتر در این شاخص نمره بیشتری کسب می‌کنند. مردان و زنان دارای نمرات پایین در این شاخص کسانی هستند که در رفتار، متعارف و در ظاهر، محافظه‌کار به نظر می‌رسند. این افراد موضوعات رایج را بهتر از موارد غیر مرسوم می‌پسندند.

توافق پذیری (A)

فرد موافق، نوع‌دوست است. با دیگران احساس همدردی می‌کند و مشتاق کمک به آنها است و اعتقاد دارد که دیگران نیز با او همین رابطه را دارند. در مقابل شخص نا موافق یا مخالف، خود محور بوده و به قصد و نیت دیگران مظنون است و بیشتر از اینکه همکاری کند اهل رقابت است. به نظر می‌رسد که این شاخص به سمت جنبه‌های مثبت اجتماعی و سلامت روانی بیشتر سوق دارد.

توافق پذیری (A)

افراد موافق، محبوب‌تر از افراد مخالف هستند. با توجه به اینکه دفاع از حق فردی اولویت دارد، اما داشتن ویژگی موافق بودن همیشه خوب نیست. هیچ یک از دو قطب این شاخص دارای منزلت اجتماعی برتر نیستند. همچنین نمی‌توانیم بگوییم کدام گروه از کسانی که در قطب‌های این شاخص قرار می‌گیرند، سلامت روانی بهتری دارند. نمره پایین در این شاخص معمولاً با ویژگی‌های اختلال شخصیت ، خودشیفته ، ضد اجتماعی و پارانوئید همراه است. در حالی که نمره بالا با اختلال شخصیت وابسته همراهی دارد.

مسئولیت پذیری (C)

برخی این شاخص را تمایل به موفقیت نامیده‌اند. فرد با وجدان، دارای هدف و خواست‌های قوی و مشخص است. در جنبه‌های مثبت این شاخص، افراد دارای نمره‌های بالا در زمینه‌های حرفه‌ای و دانشگاهی افراد موفقی هستند و در جنبه‌های منفی، نمره‌ی بالا همراه با ویژگی‌های ایرادگیری‌های کسل کننده، وسواس به پاکیزگی و یا فشار فوق العاده به خود در امور کاری و حرفه‌ای دیده می‌شود.

مسئولیت پذیری (C)

افراد دارای نمره بالا در این شاخص افراد‌ی دقیق ، وسواسی، وقت شناس و قابل اعتماد هستند. افراد دارای نمره پایین را نباید افرادی فاقد پایبندی به اصول اخلاقی دانست، بلکه این افراد معمولاً دقت کافی را برای انجام کارها از خود نشان نمی‌دهند و در جهت رسیدن به اهداف خود نیز چندان اصراری ندارند و پیگیر نیستند.

بهترین ابزار برای خودشناسی

تست نئو یک آزمون خودشناسی بسیار دقیق و کامل است که با تحلیل عوامل پنج‌گانه‌ی خروجی تست، می‌توان به شهود کاملی نسبت به وضع عاطفی، اجتماعی، تجربی، نگرشی و انگیزشی تان دست یابید و این به وضوح به شما در خودشناسی کمک خواهد کرد.

شخصیت شناسی نئو آفتابگردون

دیگر کاربردهای آزمون شخصیت شناسی نئو

این آزمون به عنوان یکی از پرکاربردترین آزمون های استخدام و پیش بینی عملکرد شغلی در سال های اخیر مورد توجه شرکت‌ها و سازمان ها قرار گرفته است.

همچنین تست نئو با بررسی مهارت های ارتباط فردی و بین فردی در مشاوره پیش از ازدواج نیز کاربرد دارد.

مریم سادات حسینی

مریم سادات حسینی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی؛ مشاور کودک آفتابگردون

یک پیشنهاد ویژه برای شما

شماره تماس کافه مشاوره آفتابگردون

فرم رزرو تست شخصیت شناسی نئو