Game Board

Aftabgarduon Consulting Cafee

بازی گربه‌های انفجاری

هدف اصلی بازی جلوگیری از منفجر شدن است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بازیکن کارتی موسوم به گربه انفجاری را از مخزن کارت‌ها بکشد و اگر کارت خنثی کننده بمب نداشته باشد، از بازی خارج می‌شود. در نهایت بازیکنان یک به یک از بازی حذف می‌شوند و شخصی که منفجر نشده باشد تبدیل به برنده بازی می‌شود.

بازی مونوپولی

در بازی مونوپولی با یک صفحه ی بازی مواجه می­‌شوید که تعدادی خانه روی آن قرار دارد.اگر در بازی خانه­‌های همرنگ نصیب شما شود، با خرید خانه و هتل روی آنها درصد پول بیشتری از بازیکنان می­گیرید و برنده­ی بازی کسی است که پول بیشتری درآورده باشد.

بازی زیرخاکی

هدف اصلی بازیکنان کسب امتیاز بیشتر است. هر بازیکن در نوبت خود باید تعدادی کارت از روی زمین بردارد و تا زمانی می‌تواند این کار را انجام دهد که کارت تکراری رو نشود.

شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خواسته شده، درخواست رزرو گیم برد را ارسال نمایید. همکاران ما در اسرع وقت، زمان مناسب را با شما هماهنگ خواهند کرد. همچنین می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02125441403 تماس بگیرید.

آشنایی با برخی از بازی‌های رومیزی

جدیدترین و جذاب ترین بازی‌های رومیزی جهت خَلق اوقات خوش در کنار یکدیگر

بازی زیرخاکی

مجموعه نیم‌بازی نشر مستفیل

بازی‌ای که در عین ساده بودن، المان‌های شانس، ریسک پذیری و گرفتن حال رقیب را نیز در خود جای داده است. در بازی زیر خاکی که اقتباسی از بازی Dead Man’s Draw است، هدف اصلی بازیکنان کسب امتیاز بیشتر است. هر بازیکن در نوبت خود باید تعدادی کارت از روی زمین بردارد و تا زمانی می‌تواند این کار را انجام دهد که کارت تکراری رو نشود. اگر کارت تکراری توسط بازیکن کشیده شود، تمامی کارت‌هایی که در آن دور به دست آورده است می‌سوزد. هر کدام از کارت‌های بازی ویژگی خاصی دارند و همین هم باعث شده است که در کنار ریسک‌پذیری و شانس،‌ استراتژی درست یکی از مهم‌ترین المان‌های برد در بازی باشد. بازی زمانی تمام می‌شود که کارت‌های روی زمین به اتمام برسند و در نهایت فردی که بیشترین امتیاز را جمع‌آوری کرده باشد، به برنده آن دست تبدیل می‌شود. بازی زیر خاکی برای ۲ تا ۴ نفر طراحی شده است و برای افراد بالای ۱۲ سال مناسب است.

 

گربه‌های انفجاری

Exploding Kittens

سال ۲۰۱۵، وب‌سایت سرمایه‌گذاری جمعی کیک‌استارتر شاهد یکی از موفق‌ترین و عجیب‌ترین کمپین‌های سرمایه‌گذاری جمعی خود بود. در این سال، کمپین بازی‌ کارتی‌ای با نام Exploding Kittens (گربه‌های انفجاری) در این‌ وب‌سایت راه افتاد. کمپینی که آن زمان هیچ‌کس انتظار نداشت بتواند به چنین موفقیتی دست پیدا کند. این بازی موفق شد تنها در ۸ دقیقه سرمایه ۱۰ هزار دلاری مورد نیاز خود را جمع‌آوری کند و در نهایت توانست به یکی از موفق‌ترین کمپین‌های بازی‌های رومیزی تاریخ کیک‌استارتر تبدیل شود. 

بازی گربه‌های انفجاری، مکانیزم بسیار ساده‌ای دارد. هدف اصلی بازی جلوگیری از منفجر شدن است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که بازیکن کارتی موسوم به گربه انفجاری را از مخزن کارت‌ها بکشد و اگر کارت خنثی کننده بمب نداشته باشد، از بازی خارج می‌شود. در نهایت بازیکنان یک به یک از بازی حذف می‌شوند و شخصی که منفجر نشده باشد تبدیل به برنده بازی می‌شود.

بازی در نگاه اول، یک بازی کارتی بسیار ساده به نظر می‌رسد اما به دلیل وجود کارت‌های متفاوتی که هر کدام می‌توانند سرنوشت بازی را دستخوش تغییر کنند، گربه‌های انفجاری تبدیل به یک تجربه لذت‌بخش و هیجان‌انگیز می‌شود. شرکت فندقچه به کمک نشر مستفیل وظیفه نشر بازی را بر عهده داشته است. در جدیدترین نیم‌نگاه رومیزی زومجی به تجربه این بازی هیجان انگیز و جذاب پرداخته‌ شده است و از شما دعوت می‌شود به تماشای این ویدیو بنشینید.

 

بازی شیرمرغ

سری بازی‌های دستجمی رومیز

تا حالا برای شما پیش آمده که قصد خرید محصول خاصی را نداشته باشید اما فروشنده با چرب زبانی، محصولی را به شما فروخته باشد که خیلی به کارتان نیاید؟ اگر تجربه این‌چنینی دارید، قطعا با بازی شیر مرغ، محصول جدید رومیز به‌راحتی ارتباط برقرار می‌کنید.

این بازی کارتی که سری بازی‌های دستجمی رومیز نیز محسوب می‌شود، یک بازی مفرح و بسیار جذاب برای مواقعی است که خانواده یا دوستان دور هم جمع می‌شوند. شیر مرغ را می‌توان از ۳ تا ۱۰ نفر بازی کرد (که البته بهینه‌ترین تعداد ۵ نفر است) و هر دست از بازی چیزی بیش از ۲۰ دقیقه طول می‌کشد.

روش بازی نیز بسیار ساده است. هر شخصی تعدادی کارت مختلف در دست دارد که روی هر کدام از آن‌ها کلمه‌ای نوشته شده است. در هر نوبت، یکی از بازیکنان خریدار می‌شود. شخصیت خریدار، با رو کردن یکی از ۳۰ کارت شخصیت مشخص می‌شود. در این هنگام، بازیکنان دیگر باید به نوبت و با ترکیب دو کارت از کارت‌هایی که در دست دارند و باتوجه‌به شخصیت خریدار (مانند جلاد، سوپراستار، سلبریتی و …) محصولی را به خریدار بفروشند. هر فروشنده یک دقیقه فرصت دارد که دلایل خوب بودن محصول خود را به خریدار بگوید و پس از اتمام صحبت‌های تمامی فروشنده‌ها، خریدار تصمیم می‌گیرد که کدام محصول را بخرد. هر فروشنده‌ای که بتواند یک محصول به فروش برساند، یک امتیاز دریافت می‌کند.

 

بازی پاندمیک کافه مشاوره آفتابگردون
بازی پاندمیک برد گریم کافه مشاوره آفتابگردون
برد گیم کافه مشاوره آفتابگردون

بازی رومیزی پاندمیک

Pandemic

بازی رومیزی Pandemic، یک بازی تخته‌ای چند نفره است که در آن بازیکنان باید با همکاری یکدیگر،‌ از شیوع بیماری‌های مختلف در سطح زمین جلوگیری کنند.

بیشتر بازی‌های رومیزی،‌ بازی‌هایی هستند که شما را مجبور به رقابت با دوستانتان می‌کنند. این رویه در سال‌های اخیر در حال تغییر است و چند سالی است که شاهد عرضه بازی‌هایی هستیم که شما را در قالب یک تیم در برابر بازی قرار می‌دهند و شما باید با همکاری یکدیگر،‌ بر بازی غلبه کنید.

ازی تخته‌ای Pandemic در سال ۲۰۰۷ توسط Z-Man Games عرضه شد. این بازی توسط مت لی‌کاک طراحی شده است. داستان این بازی نیز از این قرار است که چهار بیماری اپیدمیک در حال شیوع در کره زمین هستند و هر کدام از آنها، برای بخشی از زمین خطرناک هستند. بازیکنان باید با همکاری همدیگر،‌ سعی کنند که از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کنند تا بتوانند پیروز شوند. پنج تخصص در بازی وجود دارد که هر کدام از بازیکنان،‌ یکی از این تخصص‌ها را بازی می‌کنند. توزیع کننده، دکتر، داشنمند، محقق و متخصص عملیات، پنج تخصصی هستند که در بازی وجود دارند. بازیکنان باید با همکاری یکدیگر، درمان این چهار بیماری را پیدا کنند و زمین را از مرز نابودی نجات دهند. چندین سناریو مختلف برای باختن بازیکنان وجود دارد و تنها در صورت از بین بردن هر چهار بیماری،‌ بازیکنان برنده می‌شوند.

تخته یا برد بازی، دارای شهرهای مختلفی است. بازیکنان در هر نوبت، می‌توانند چهار عمل مختلف را انجام بدهند. این اعمال شامل مسافرت کردن بین شهرها، درمان کردن جمعیت بیمار، کشف درمان یا ساخت یک مرکز تحقیقات می‌شوند. یک دسته کارت به بازیکنان قدرت انجام این عملیات را می‌دهند اما در میان این کارت‌ها، یک کارت Epidemic نیز وجود دارد که باعث می‌شود فعالیت بیماری، بیشتر شود و با سرعت بیشتری جمعیت را مریض کند. یک دسته کارت دیگر نیز وجود دارد که مربوط به بیماری است و هر کدام از کارت‌های درون این دسته،‌ یکی از قابلیت‌های بیماری را افزایش می‌دهد.

بازیکنان که هر کدام دارای یک تخصص هستند، باید با برنامه‌ریزی و استراتژی نقشه خود را به پیش ببرند تا بتوانند بر بیماری‌ها غلبه کنند. به طور مثال، متخصص عملیات، می‌تواند مراکز تحقیقات را در شهرهای مختلف بسازد تا هم مسافرت بین شهرها با سهولت بیشتری انجام پذیرد و هم راه درمان بیماری سریع‌تر پیدا شود یا دانشمند برای درمان یک بیماری، نیاز به چهار کارت از آن بیماری دارد در حالیکه دیگر تخصص‌ها، نیاز به پنج کارت دارند. اگر یک بیماری به اندازه کافی در دنیا پخش شود یا زمان زیادی از آغاز بازی بگذرد، بازیکنان می‌بازند و اگر آنها بتوانند با همکاری یکدیگر درمان تمام بیماری‌ها را کشف کنند، به برنده بازی تبدیل می‌شوند.

در سال ۲۰۱۳، نسخه جدیدی از بازی عرضه شد که دارای دو شخصیت جدید بود. متخصص قرنطینه و برنامه‌ریز، دو کلاس جدیدی بودند که به بازی اضافه شدند و عمق جدیدی به Pnademic اضافه کردند. بازی Pandemic به اعتقاد بسیاری یکی از موفق‌ترین بازی‌های رومیزی همکاری چند نفره است که موفق شده نظر مثبت بسیاری از افراد را جلب کند. به دلیل سادگی داستان بازی، زمان کم هر دست آن (حدود ۴۵ دقیقه) و تعداد بازیکنان بین ۲ تا ۴ نفر، این بازی توانست با اقبال عمومی مواجه شود و باعث شد که بسته‌های الحاقی و نسخه‌های فرعی زیادی از آن توسط Z-Man Games ساخته شود. 

سه بسته الحاقی کامل با نام‌های On the Brink، In the Lab و State of Emergency تا به حال برای این بازی عرضه شده‌اند که هر کدام ویژگی‌های جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند و همه با نسخه پایه بازی سازگار هستند. همچنین این بسته‌های الحاقی امکان اضافه شدن بازیکن پنجم را نیز به بازی اضافه می‌کنند. علاوه بر این بسته‌های الحاقی، Z-man Games، تعدادی سناریو نیز برای بازی به صورت دانلود رایگان قرار داده است که بازی پایه را تغییر می‌دهند. 

 

اما بسته‌های الحاقی،‌ تمام بازی‌هایی نیستند که بر اساس بازی Pandemic عرضه شده‌اند. تا به حال پنج بازی مجزا نیز از این مجموعه عرضه شده‌اند که هیچ‌کدام با بازی پایه سازگار نیستند و هر کدام به عنوان بازی تخته‌ای مجزای خود محسوب می‌شوند. این بازی‌ها عبارتند از Pandemic: The Cure،‌ Pandemic: Cnotagion، Pandemic Legacy، Pandemic: Reign of Cthulhu و Pandemic: Iberia. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های فرعی مجموعه، بازی Pandemic: Legacy است. این بازی، پاییز سال ۲۰۱۵ عرضه شد و با استناد به وب‌سایت معتبر Board Game Geek، توانست مقام اول را در بهترین بازی‌های رومیزی از میان تمام بازی‌هایی که تا به حال منتشر شده، از آن خود بکند. این بازی توسط لی‌کاک و راب داویاو طراحی شده است و توسط یک بازی تخته‌ای، یک داستان را روایت می‌کند. فصل دوم این بازی که وقایع آن ۷۱ سال پس از فصل اول به وقوع می‌پیوندد، برای انتشار در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی شده است.