آزمون رغبت‌سنجی شغلی هالَند

تست هالند یا سنجش تمایلات شغلی که به آزمون رغبت‌سنج هالند یا کدهای هالند نیز مشهور است به‌ منظور کشف اشتیاق ذاتی افراد به انواع مشاغل طراحی گردیده است.

این آزمون برگرفته از تئوری انتخاب شغل بر مبنای تیپ‌های شخصیتی افراد، ارائه‌شده توسط روانشناس مطرح آمریکایی، جان هالند است که با انجام آن می‌توان تیپ شخصیتی فرد و شغل و حرفه متناسب با آن را شناسایی کرد. دکتر هالند معتقد است که مردم بهترین عملکرد خود را در محیط‌های کاری‌ای نشان می‌دهند که با ترجیحات و علاقه‌مندی‌هایشان مطابقت دارد.

زاده کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاور آفتابگردون

استعدادیابی به روش هالند مشاوره آفتابگردون

این تست برای چه کسانی مناسب است؟

تست هالند یکی از محبوب ترین تست های شخصیت شناسی برای انتخاب رشته ی تحصیلی و شغل مناسب برای گروه های سنی 12 سال به بالا محسوب می شود که طیف وسیعی از کاربران شامل دانش آموزان دبیرستان، دانشجویان و کارجویان مخاطبین آن می باشند.

مشاوران در بسیاری از کشورها از جمله ایران برای انتخاب رشتۀ دبیرستان و دانشگاه از نتایج تست هالند استفاده می‌کنند. تست رغبت تحصیلی که در پایۀ نهم برای انتخاب رشتۀ دبیرستان از دانش‌آموزان گرفته می شود، نسخه‌ای از تست هالند می باشد.

همچنین از تست هالند در فرآیند جذب و استخدام در سازمان ها  و جابه جایی نیروبه منظور کمک به افراد برای قرار گرفتن در جایگاه مناسب شغلی استفاده می شود.

هالند تست استعدادسنجی رغبت سنجی آفتابگردون

تست هالند چه اطلاعاتی به ما می‌دهد؟

در تست هالند شش نوع تیپ شخصیت شغلی به عنوان ویژگی های هر فرد مورد سنجش قرار می‌گیرند.
شش تیپ شغلی هالند شامل موارد زیر هستند:

  • تیپ واقع‌گرا (Realistic)
  • تیپ جستجوگر (Investigative)
  • تیپ هنری (Artistic)
  • تیپ اجتماعی (Social)
  • تیپ متهور (Enterprising)
  • تیپ قراردادی (Conventional)
رغبت سنج هالند

پس از انجام تست هالند، امتیازات فرد در هر شش تیپ شخصیت شغلی به دست می آید که معمولا افراد مخلوطی از هر شش تیپ هستند ولی در دو یا سه مورد امتیاز بیشتری دارند. که با توجه به امتیازات کسب شده مشاغل مناسب با شخصیت هر فرد به او ارائه می شود.

چرا اکثر مردم از شغل خود ناراضی‌اند؟

تست هالند آفتابگردون

برای همه‌ی ما پیش آمده که از یک شغلی متنفر بوده‌ایم و یا دوست و فامیلی داشته ایم که شغل خود را دوست نداشته است.شغل قسمت قابل توجهی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد و انتخاب آن یکی از مهم‌ترین و سرنوشت‌ساز‌ترین انتخاب‌ها است. بررسی رضایت شغلی سال ۲۰۲۰ نشان داد که حدود ۴۴٪ از مردم از شغل خود راضی نیستند.و می توان گفت مهم ترین علت نارضایتی شغلی، نداشتن استعداد و علاقه به آن حوزه ی کاری می باشد.

مثلا اگر فردی که دارای تیپ شخصیتی هنری می باشد و مشتاق خلاقیت و موقعیت های پیش بینی ناپذیر است در مشاغل اداری به عنوان کارمند استخدام شود قطعا پس از مدتی دچار فرسودگی و نارضایتی می شود.

پس در صورتی که زمان بگذارید برای شناخت استعداد ها و توانمندی های خود می توان امیدوار بود که یک زندگی خوب و سالم را داشته باشید و در صورت انتخاب غلط و نامناسب شغلی باید منتظر پیامدهای منفی آن باشید.

مریم سادات حسینی

مریم سادات حسینی

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی؛ مشاور کودک آفتابگردون

یک پیشنهاد ویژه برای شما

شماره تماس کافه مشاوره آفتابگردون

فرم رزرو تست هالند